
Русия прехвърля бойци от частната армия "Вагнер" в региона на Донбас, за да участват в по-нататъшни бойни операции в източните райони на Украйна. Това се казва в доклад на британското разузнаване.
"Руски войски, включително наемници от частна военна компания "Вагнер", се придвижват в региона", твърдят от Великобритания.
Междувременно в социалните мрежи започнаха да се появяват снимки на наемниците. Авторите на съобщенията твърдят, че бойците са били забелязани в окупирания Донецк, близо до централата на ОССЕ.
Районът продължава да е подложен на интензивни безразборни руски удари, но украинските сили оказват устойчива съпротива, като запазват контрол над централните райони.
Мариупол почти сигурно е ключова цел за руска инвазия, тъй като осигурява сухопътен коридор от Русия към окупирания Крим, отбелязва британското разузнаване.
Спооред тяхната информация руските сили продължават да се прегрупират и да подготвят бъдещо настъпление в Донбас.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
16644
2
04.04 2022 в 15:43
3967
1
04.04 2022 в 14:10
Би Би Си: Хари и Меган се прибират днес във Великобритания
Мирчев към Борисов: Спрете да държите държавата като заложник
ВАС постанови, че Костадин Костадинов е тормозил Соломон Паси
Бившият украински военен министър стана съветник в италианско министерство
Бившият украински военен министър стана съветник в италианско министерство
Двама млади туристи се удавиха край Ахтопол