Всички 29 активисти на „Грийн Пийс“, които бяха арестувани заради акция срещу руска петролна платфорна, вече са на свобода, предадоха световните медии.
В ареста до февруари остава единствено радистът на кораба – 59-годишният Колин Ръсел от Австралия.
За свободата си активистите заплатиха гаранции на обща стойност 2 млн. рубли или над 61 000 долара.
Последният освободен бе британецът Фил Бол. С първите си думи пред медиите на излизане от ареста той описа лошите условия, в които са се намирали.
На 20 септември руските власти конфискуваха в свои води кораба на „Грийн Пийс“ „Арктик Сънрайз“ с 30 души на борда.
Всички те бяха обвинени в пиратство заради опита им да щурмуват петролна платформа на „Газпром“.
Исканията на активистите на +Грийнпис” са за опазване природата на Арктика. Прокуратурата първоначално ги обвини в пиратство, а след това смекчи обвинения до хулиганство.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
26.11 2013 в 09:13
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.11 2013 в 09:03
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Проклятието подейства: Англия - Гана 0:0