Прокуратурата в Струга, Северна Македония, е поискала подпалвачите на българското знаме да платят солени глоби, съобщава БГНЕС.
В средата на януари по време на карнавал в село Вевчани беше изгорено българското знаме. Ден по-късно прокуратурата заведе дело заради случая.
Предлага се подпалвачът на знамето да плати 7000 евро, а двамата мъже, които са го вдигнали и развели, да платят по 5000 евро.
Според прокуратурата подсъдимите публично са изложили на подигравка знамето на България.
"Изгарянето на знамето на Република България по време на карнавала във Вевчани е недопустимо и осъдително. Mежду съседите трябва да се гради доверие, разбирателство и уважение", написа тогава в официалния си Фейсбук профил македонският президент Стево Пендаровски.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"