Поддръжници на турския президент Реджеп Ердоган се събраха на площад "Таксим" в центъра на Истанбул, за да празнуват неуспеха на опита за преврат в Турция. Именно "Таксим" се превърна в символ на съпротивата срещу Ердоган, защото там се провеждаха антиправителствените протести през 2013 г.
В последните часове в редица градове има автошествия с развети знамена, съобщи БНТ.
Най-голяма подкрепа за Ердоган показват в големите градове - Анкара, Истанбул, Измир, Бурса, но подобни митинги се организират и в по-малките населени места.
Снощи хиляди хора излязоха по улиците, за да "защитят демокрацията" по призива на президента Реджеп Ердоган. Хората вееха турски знамена.
В Анкара премиерът Бинали Йълдъръм призова поддръжниците на правителството да останат навън и митингът продължи до около 5 часа сутринта.
Очаква се днешният митинг също да е голям. Митинг ще бъде организиран и утре вечер.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18738
6
18.07 2016 в 00:13
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци