В Челябинска област пиян мобилизиран преби до смърт командира си в купе на военен влак. С решение на Магнитогорския гарнизонен военен съд той е задържан под стража за два месеца.
Според разследването на 23 декември пияният старши сержант е нападнал капитана, който също е бил призован за мобилизация. Инцидентът станал в купето на щабния вагон на военния влак на гара Мисяш. Командирът починал от раните си на място.
Заподозреният е обвинен в извършването на престъпление по член 334 от Наказателния кодекс на Руската федерация", заявиха от съда.
Съгласно член 334, част 3 от Наказателния кодекс (насилствени действия срещу началник, извършени по време на мобилизация) престъплението се наказва с лишаване от свобода от 5 до 15 години.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3935
7
30.12 2022 в 01:23
Моля за извинение тогава.
24373
6
29.12 2022 в 16:03
2878
5
29.12 2022 в 09:10
3935
4
29.12 2022 в 01:41
2878
3
28.12 2022 в 23:08
2878
2
28.12 2022 в 23:02
3515
1
28.12 2022 в 20:21
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци