Турският президент Реджеп Тайип Ердоган е убедил българския министър на външните работи Даниел Митов да откаже цигарите. Това е станало по време на срещата на върха на НАТО в полската столица Варшава, пише вестник "Дейли Сабах".
Турският ежедневник припомня, че Ердоган е известен като твърд противник на тютюнопушенето. Той и известен с това, че се опитва да убеждава пушачите, с които разговаря, да спрат цигарите.
Турският външен министър Мевлют Чавушоглу е бил свидетел, че Митов е дал обещание да преустанови вредния навик.
Въпреки натоварения си график, Ердоган убедил Митов да откаже вредния навик. След това турският президент не пропуснал своята "запазена марка" - той взел кутията с цигари на българския външен министър, след като Митов се подписал на нея с обещание да спре да пуши.
Турция забрани вредния навик на обществените места, в самолетите и автобусите през 1997 г., припомня "Дейли Сабах". През 2008 г. страната въведе аналогична забрана за всички закрити пространства, откритите зони в държавните институции и транспорта.
Над 80 процента от цената на цигарите в Турция се пада на акцизите - много по-висок дял в сравнение с повечето от останалите държави в света. Рекламирането на тютюневи изделия и показването им в медии е забранено.























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18118
2
10.07 2016 в 14:25
27668
1
10.07 2016 в 10:33
Явно нарушава забраните и пуши вътре.
Песента, която милиони руснаци тайно припяват и плаши Путин
Внасят бюджет 2026 отново в понеделник
Захарова плаши ЕС, замразените руски милиарди са близо до Украйна
'Възраждане' се опитва да яхне антиправителствените протести
В проектобюджета влизат 60 млн. евро за купуване на лизинг на хеликоптери за пожари
ПП-ДБ, АПС и МЕЧ внесоха вота на недоверие
Дронове по маршрута на самолета на Зеленски при визитата му в Ирландия