Кабинетът избяга от насрочения за утре парламентарен контрол в Народното събрание. Председателят на НС Ива Митева съобщи в края на пленарното заседание, че всички министри и някои зам.-министри са поискали изслушването им да бъде отложено със седем дни.
Те имат право на такова отлагане според парламентарния правилник.
Освен Бойко Борисов, който е болнични след операцията на менискус, социалният министър Деница Сачева също се оказа в отпуск.
По-рано днес парламентът прие с голямо мнозинство предложението на депутата от ГЕРБ-СДС Радомир Чолаков парламентарният контрол, който в момента се излъчва по БНТ 2, да не се мести по БНТ 1.
Промяната бяха поискали от "Изправи се! Мутри вън!" в предложенията за промени в правилника на Народното събрание.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7910
1
22.04 2021 в 19:08
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци