"Време е българският парламент еднозначно да подкрепи усилията на политиците, на институциите и на националната кампания "България в Шенген!", заяви Сергей Станишев в своя профил във Фейсбук.
Ето какво още написа председателят на ПЕС:
"През юни предстои заседание на Европейския съвет, на което можем отново да поставим въпроса за присъединяването ни към Шенгенското пространство.
Смятам, че е назрял моментът в следващите седмици след доклад на кабинета за изпълнението на критериите, Народното събрание да излезе с национална позиция за присъединяването ни към Шенген.
Гласът на България ще е бъде чут, когато сме обединени около национална кауза - общество, медии, политици, институции.
Приемането на политическа декларация от Народното събрание ще бъде силен знак, който повишава доверието към България. Знак за обединение и за това, че България е напълно готова да заеме мястото си на пълноправен член на Европейския съюз."



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15.04 2015 в 16:26
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци