
Руският енергиен министър Александър Новак обмисля да се срещне с представители на нашето правителство в следващите дни, за да обсъдят бъдещето на проекта „Южен поток“, съобщи ТАСС, позовавайки се на свои източници.
Българската страна иска официално потвърждение за спирането на проекта и ако го получи, ще предложи на руските си колеги алтернативни варианти за неговото продължаване, пише агенцията.
Сред предложенията ще бъде и продължаването на морската част на газопровода и създаването на енергиен хъб край Варна. За това предложение вече е уведомена Европейската комисия.
От правителството подчертаха няколко пъти, че не са против проекта, но той трябва да бъде осъществен по европейските правила.
На 1 декември руският президент Владимир Путин обяви проекта „Южен поток“ за спрян. Нито една от държавите, през които трябва да мине газопроводът обаче, до момента не е получила официално уведомление за спирането на проекта.
Още по темата

Енергийният министър призна: Само БЕХ е платил 25 млн. на "Южен поток България"

Шефът на „Южен поток“ с 31 000 лв. заплата и експерт за шофьор

ЕС третира България като колония в случая с "Южен поток"
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17.12 2014 в 12:32
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
17.12 2014 в 12:29
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
17.12 2014 в 11:52
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
17.12 2014 в 11:49
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Котаракът Мишу, изчезнал на летището в Брюксел, бе върнат невредим на стопаните си след 17 дни
Проданов обиди Теменужка Петкова: Това, че сте си глътнали корема за моментна снимка, не Ви прави модел!
Нетаняху отхвърли споразумението на Съвета за мир, Израел няма да се изтегли от Газа
Правителството дава още 6 млн. евро на НС за изгубено дело
Русия бързо усвои украинската тактика с удари по логистични центрове