Шест месеца след края на българското европредседателство Лиляна Павлова ще напусне поста министър на българското председателство на Съвета на ЕС.
Първата точка в дневния ред на Народното събрание е закриване на Министерството на българското европредседателство и освобождаването от поста на министър Павлова по предложение на премиера Бойко Борисов.
Решението се взема във връзка с приключването на тройното ротационно председателство на Европейския съвет (Естония-България-Австрия).
То влиза в сила от 1 януари 2019 година. Очаква се след това Павлова да се върне в парламента като депутат.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец