В телеграма до федералния канцлер Ангела Меркел премиерът Бойко Борисов изрази най-дълбоки и искрени съболезнования за жертвите от кървавия инцидент на Брайтшайдплатц в Берлин вчера.
„България категорично отхвърля всяка форма на насилие и всеки акт на терор още повече укрепва волята ни за обединяване на усилията за защита на човешкия живот и нашите споделени ценности. Потресени сме от жестокостта и вярваме, че виновниците за този акт на насилие ще понесат отговорността си“, посочва Борисов.
„Споделяме мъката на близките на загиналите и ранените и изразяваме нашата солидарност и безрезервна подкрепа към германския народ”, се казва още в телеграмата.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24551
3
20.12 2016 в 12:08
18342
2
20.12 2016 в 12:05
Каква антена :)
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци