Пет минути след полунощ блокадата на българо-турската граница беше вдигната, съобщи БНТ.
До развръзката се стигна след продължителни преговори между правителствата на България и Турция.
Снощи вицепремиерът Даниела Бобева съобщи, че България ще изпълни едно от основните искания на турската страна за предоставяне на половината от разрешителните за годината. Срещу това България иска Турция да признае за валидни разрешителните на българските превозвачи.
Паралелно с това преговори се водеха и между блокиралите границата шофьори и зам.-транспортния министър Антон Гинев. Протестиращите превозвачи се разделиха на две – едните бяха за това блокадата да се вдигне веднага, а другата искаха да се изчака, докато не започне обработката на разрешителни.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец