Български превозвачи ще блокират днес българо-турската граница в знак на протест срещу политиката на Турция спрямо българските фирми.
Акцията е предвидена за 8 ч. днес на ГКПП „Капитан Андреево“.
Основният проблем на превозвачите са еднократните разрешителни, които двете страни си разменят при преминаване.
Официалната среща между България и Турция е предвидена за 21 февруари големите компании изразиха готовност да изчакат дотогава. Малките фирми обаче са категорични, че не могат да чакат дотогава, защото всеки ден търпят загуби.
Междувременно днес Управителният съвет на АЕБТРИ ще заседава извънредно по темата.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес