От утре единственият тигър във варненския зоопарк най-сетне ще си има половинка - 4-годишната сибирска тигрица Найшна.
Дългогодишният ергенски живот на българския тигър Геро буквално го осакати. Преди 10 години тигърът опита интимна близост с лъвица от съседната клетка, но лъвът спрял това и отхапал лапата на Геро.
Екипът на зоопарк е подготвил новия дом на Нейша и Геро с басейн, дървета и лежанка на два етажа.
"Взимаме Найша на т. нар. размножителен заем. Тигрицата ще остане при нас за 1 година", каза директорът на зоопарка Иванка Стоянова пред "24 часа".
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен