Тази сутрин паркът "Врана" бе затворен за посетители. Областният управител на София-град Стефан Арсов не се е явил на следобедната си среща със заместник-кмета на София Надежда Бобчева, за да му предаде ключовете и документите на парка, предаде БНР.
След съдебно решение паркът до някогашния царски дворец стана държавна собственост, заради което общината отказва да продължава да го стопанисва.
Бобчева уточни, че издръжката на парк "Врана" струва от порядъка на около 600 000 лева годишно, а генерираните приходи от вход са около 150 000 лв., което означава, че има една изключително сериозна диспропорция - 1:4 между реализираните приходи и разходи.
"Бяхме предложили ние да го придобием и ние да продължим да го стопанисваме. Самият той по същността си е паметник на парковото изкуство, което показва, че той има своята си културна ценност. Много ми е болно, че всъщност се налага днес ние да се оттеглим и да спрем да го стопанисваме като парк", коментира Надежда Бобчева.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2485
1
11.07 2025 в 12:09
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци