![Градски автобуси](http://i2.offnews.bg/events/2024/12/17/836120/phpb83mxg_559x345.jpg)
![Градски автобуси](http://i2.offnews.bg/events/2024/12/17/836120/phpb83mxg_559x345.jpg)
Американската корпорация Локхийт Мартин излезе с официално опровержение на информацията, че бъдещите изтребители за родните ВВС ще бъдат произведени в Индия.
“Изтребителите Ф-16 Блок 70 за България, които са най-новата версия на знаменития еднодвигателен боен самолет на НАТО, ще бъдат произведени в завода на Ф-16 на Lockheed Martin в Грийнвил, Южна Каролина, където ще бъдат построени и самолетите за Бахрейн и Словакия", заявяват от компанията производител.
Оттам уточняват, че изобщо не е бил обсъждан вариант самолетите за бойната ни авиация да се правят на друго място.
"Не сме планирали, нито пък сме предлагали Ф-16 за България да се произвеждат в която и да е друга страна, включително Индия”, каза Джeймс Робинсън, директор "Международно бизнес развитие на F-16" в Lockheed Martin.
Компанията е базирана в Бетесда, щат Мериленд, САЩ. За нея работят близо 100 000 служители в цял свят и работи основно в областта на проучването, проектирането, разработването, производството, интегрирането и поддръжката на високо технологични системи, продукти и услуги.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
28-годишен арестуван сириец избяга от болница в Бургас
Тръмп ще говори със Зеленски и Путин за спирането на войната в Украйна
Русия започва серийно производство на Орешник в ''най-скоро време''
28-годишен арестуван сириец избяга от болница в Бургас