Четири деца от София, които са били на зелено училище в село Вонеща вода край Велико Търново, са били приети в инфекциозното отделение на болницата в града в понеделник вечерта, съобщи директорът на регионалната здравна инспекция (РЗИ) д-р Евгения Недева.
Третокласниците са повръщали, като причината за това се още не е изяснена, правят се съответните изследвания.
"Децата са общо 170, а във Великотърновската болница са постъпили 4, което ни навежда на мисълта, че причината не е хранително натравяне, но ние сме длъжни да проучим всички хипотези. В момента върлува вирус, чиито симптоми са повръщане и висока температура, но все още не можем да кажем дали това е случаят при тези деца”, посочи още д-р Недева.
Миналата седмица е правена специална проверка на хотела, в който са отседнали децата, и нарушения не са установени. В началото на годината е изследвана и питейната вода в селото, като отново не са констатирани отклонения.
Миналия петък 11 деца от лагер в Пампорово бяха приети със съмнение за отравяне.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
07.04 2015 в 16:50
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други