Децата от Асеновград, които вчера бяха приети в болница след хранително отравяне, вече са в добро състояние, съобщава БНР, позовавайки се на проф. Мариана Стойчева, която е директор на инфекциозната клиника на болница "Свети Георги" в Пловдив.
Всички са подобрени, изключени са от интравенозното лечение, чакаме да ги изпишем в следващите дни, когато дойдат резултатите. Смятаме, че е хранителна токсоинфекция, каза проф. Стойчева.
Дванайсетте деца, които живеят в дом за деца с умствени увреждания от семеен тип в Асеновград, бяха приети в клиниката на 2 март около обяд.
С повръщане и диария хоспитализираха децата, като всички бяха включени на системи, тъй като са постъпили в болницата обезводнени.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец