На 10 спирки на градския транспорт в София ще има специални контейнери за разделно събиране на пластмасови отпадъци.

Те са вградени в съществуващите съоръжения и приканват: „Дай шанс на пластмасовата си бутилка да заживее отново“.
Нестандартната кампания в рамките на месец е част от инициативата с 12-годишна история „Моят зелен град“, организирана от Кока-Кола в България в партньорство с ЕКОПАК и Столична община. Целта на инициативата е да покаже, че заедно, с малко усилия на всеки от нас, можем да направим града ни по-зелен и чист.
С количествения еквивалент на събраната пластмаса ще бъдат произведени първите в България 3D принтирани пейки от рециклирана пластмаса, които ще бъдат поставени в парка „Заимов“ в София.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
16434
1
25.03 2019 в 11:51
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци