
Световната банка ще разкрие в България изнесен център с около 200 високотехнологични работни места, съобщи премиерът Бойко Борисов по време на традиционната годишна среща на бизнеса с правителството, организирана от в. "Капитал".
Борисов обяви, че е взето такова решение, но не даде повече подробности.
България е лидер в Европа в дигиталната икономика. Ръстът в сектора е над 2,5 пъти спрямо този в Германия, Франция, Италия, Великобритания и Испания, а в IT сектора - 8,2 на сто, изтъкна министър-председателят.
Той се спря и върху темата с цените на горивата и заяви, че до месец-месец и половина ще има видими резултати за изсветляване на сектора, аналогични на тези при цигарите и алкохола.
"Сега и в горивата правим едни неща и ви гарантирам, че резултатите ще бъдат същите като при цигарите - драстични. Премиерът посочи, че ще има видеонаблюдение за сектора на горивата за големи, малки и средни фирми. Такова видеонаблюдение - на всеки кран, пристанище, гемия, дете, с пояс да влезе, го виждаме във водата - дали е в Дунав или в Черно море, допълни той.
Борисов посочи, че това не е приятно на засегнатите среди и им създава напрежение.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
''Всичко е затрупано с боклуци'': Откриха изоставени гробове на руски войници край Донецк
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза