На 27 декември започва 30-дневната информационна кампания за референдума, който ще се проведе в края на януари.
Тя трябва да представи на българските граждани различни гледни точки, с които да се съобразят при отговора на въпроса „Да се развива ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?“.
Кампанията ще включва обяснителни клипове и различни информационни брошури.
Регистрирани за мероприятието за пет инициативни комитета, два от тях - подкрепящи строежа на нова АЕЦ и три, които се обявяват против.
Въпреки разгорещените спорове по въпроса в пленарна зала, ГЕРБ и БСП са от едната страна на барикадата и са се обявили в позиция „за“.
На противоположно мнение са трите инициативни комитета на Мария Капон от ЕНП, „Синята коалиция“ и на Борислав Сандов от партията „Зелените“. Те ще се опитат да убедят избирателите, че българската енергетика няма нужда от нова АЕЦ.
Резултатът от кампанията ще стане ясен на 27 декември, когато гражданите ще решат дали да идат до урните и как да гласуват.






























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
България изпревари Италия, Испания и Хърватия по чистота на водата в морето
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Охрана не пусна китаристa на Guns N'Roses Slash във VIP зоната на холивудска премиера
Президентът Йотова в Карлово: Левски превърна свободата в национален идеал