Българите, които пострадаха при тежка верижна катастрофа в Унгария, се возели с микробуси за споделено пътуване, предаде Би Ти Ви.
Собственици на едно от превозните средства са баща и син от Омуртаг, които всяка седмица изпълнявали курсове от и до Западна Европа.
При верижната катастрофа една наша сънародничка е загинала, както и двама турци и един румънец.
Други 12 българи пострадаха, като сред тях има и майка с 3-месечно бебе.
Един от микробусите е смачкан до неузнаваемост. Според информация на местните власти превозните средства е трябвало да бъдат разрязани, за да се извадят ранените.
Катастрофиралите българи са се прибирали у нас от Германия.
Верижната катастрофа, в която са попаднали два български микробуса, се е случила ранно сутринта в 07.30 часа унгарско време на магистрала М-43.
В инцидента са участвали 15 превозни средства, включително румънски автобус с туристи.
Причина за инцидента е гъста мъгла, заради която румънският автобус се е ударил в камион.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29321
2
16.02 2017 в 00:03
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера