Верижна катастрофа с два български микробуса, превозвали пътници, е станала в Унгария, близо до границата с Румъния, съобщава БНТ.
Петима души са загинали, като сред тях е и една българка, съобщава унгарската полиция.
При катастрофата са пострадали 12 българи. Трима от тях са настанени в болница в Мако, а останалите в болницата в Сегед. Четирима са в критично състояние. Документите на част от нашите сънародници все още не са открити, съобщиха от Министерството на външните работи.
По данни на ведомството българите са пътували в два микробуса с регистрационни номера от Търговище.
Верижната катастрофа, в която са попаднали два български микробуса, се е случила ранно сутринта в 07.30 часа унгарско време на магистрала М-43.
В инцидента са участвали 15 превозни средства, включително румънски автобус с туристи.
Причина за инцидента е гъста мъгла, заради която румънският автобус се е ударил в камион.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18521
5
16.02 2017 в 04:40
Много ясно, че съм платен, а ти злобееш, защото рублите, които искаш, но не ти плащат, няма да стигат за нищо :)
18521
4
16.02 2017 в 04:40
Много ясно, че съм платен, а ти злобееш, защото рублите, които искаш, но не ти плащат, няма да стигат за нищо :)
18521
2
15.02 2017 в 18:58
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други