Красиво момиченце разцъфна преди Цветница в инвитро градинката на Столична община (СО). То се роди с перфектните мерки 3,900 кг и 51 см, съобщиха от СО.
Бебето е 35-ото дете, проплакало след финансиране от Програмата на Столична община за подпомагане на двойки с репродуктивни проблеми, нуждаещи се от инвитро процедури с донорски яйцеклетки. От тях 19 са момчета, а момиченцата вече са 16.
Гергина е очаквана от родителите си цели 11 години. 7 пъти те са правили опити да прегърнат собствена рожба, с всички необходими за това медицински манипулации и изследвания.
"Сега вече съм майка, благодарение на Столична община, "Майки за донорството" и МБАЛ "Надежда". Благодарим на всички замесени в нашето чудо и не забравяйте, че доброто се предава", написа майката на Гергина.
Инвитро програмата на СО се финансира всяка година от бюджета на София с по 70 000 лв.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен