
Министерството на здравеопазването допълни правилата за определяне на размера на допълнителните възнаграждения за персонал, контактувал с и лекувал болен от COVID-19.
С промяната се дава право на възнаграждения както на медицинския, така и на немедицинския персонал, участвали пряко в обслужването на пациенти с COVID-19 или със съмнение за коронавирус - т.е. разширява се обхватът на лицата.
Дава се възможност при отработено време над нормативно определеното същото да се заплаща.
Целта на промяната е осигуряване на справедливо заплащане на допълнителното възнаграждение на служителите спрямо фактически отработено от тях време в рамките на съответния месец и при сумарно изчисляване на работното време.
Спешни медици излязоха на протест, за да поискат оставката на здравния министър Стойчо Кацаров в началото на седмицата. Това стана, след като от здравното ведомство промениха правилата за изплащане на допълнителните възнаграждения на лекарите.
Освен това те поискаха ръст на заплатите на медицинския персонал с 40% от 1 септември, както и определяне на първа категория труд.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Южноамерикански чай е причина за 6-те трупа от Петрохан, смята Тодор Тодоров
Младеж наръга момиче с нож във врата
Защо България е защитила руския олигарх Искандер Махмудов, пита ген. Атанасов
ДБ с предложения за по-нисък дълг и 3% дефицит още тази година