Властите в турската столица Истанбул забраниха провеждането на ежегодния гейпарад, съобщава БНР. Прайдът се организира от дружеството на лесбийките, гей-мъжете, бисексуалните и трансполови хора. Парадът бе насрочен за провеждане в края на идната седмица на 26 юни.
От пресслужбата на валията (областния управител) на Истанбул Васип Шахин бе разпространено писмено съобщение, че няма да се разреши провеждането на гейпарада. В съобщението се изтъква, че областната управа е научила от социалните медии за планираната инициатива на дружеството. Но няма да се разреши провеждането му поради "заплаха за опазване на сигурността и обществения ред". Властите в мегаполиса призовават населението да не последват призивите на членовете на дружеството за участие в гейпарада и да се съобразят с предупрежденията на силите по сигурността. Изрично се подчертава, че ако все пак участниците тръгнат да провеждат парада, силите по сигурността ще се намесят и ще им попречат.
Миналата година гейпарада в Истанбул бе разпръснат със сила от турската полиция. Демонстрантите тогава скандираха лозунги, заклеймяващи режима на ислямско-консервативния президент Реджеп Ердоган, а многобройната полиция отговори, изблъсквайки ги от пешеходната зона Истиклал.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
83938
6
18.06 2016 в 17:11
А, баш!
Къде са сега онея Седемнайсе Педераса от Пролетта да напишат до Ердоган една декларацийка?
18557
3
18.06 2016 в 10:13
- Гей парад, сър.
- И какво искат?
- Еднополова любов, сър.
- И кой им забранява, Баримор?
- Никой, сър.
- Тогава защо шумят?
- Педерасти, сър...
27668
2
18.06 2016 в 08:57
83938
1
18.06 2016 в 08:51
Освен това така като гледам как вървят нещата в Турция, съвсем скоро забранения парад ше им е най-малката грижа на ЛГБТ хората там...
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие