Депутатът от управляващата в Турция Партия на справедливостта и развитието (ПСР) Шамил Таяр предложи да бъде свален още един руски самолет след поражението на истанбулския отбор "Фенербахче" от московския ЦСКА на финала на Евролигата по баскетбол, предаде ТАСС.
И какво - сега трябва да се планира свалянето на още един руски самолет, написа Таяр в Туитър след поражението на истанбулския отбор (руският тим победи Фенербахче със 101:96).
Коментарът предизвика много негативни отзиви в социалната мрежа. Редица потребители реагираха остро на думите на депутата, други посочиха, че след инцидента със сваления руски бомбардировач Су-24 Турция е загубила много туристи.
Отношенията между Москва и Анкара се влошиха, след като на 24 ноември турски изтребители свалиха бомбардировача Су-24. Според Анкара самолетът е нарушил турското въздушно пространство, но министерството на отбраната на Русия твърди, че руският самолет се е намирал на сирийска територия и че не е имало нарушаване на въздушното пространство на Турция.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
69999
10
16.05 2016 в 14:36
69999
9
16.05 2016 в 14:34
Диди.....ти ли се..:))))
Много интилигентну изказче, одобрявам, първо “гаврата с Апостола“ е направена мнооого отдавна, с кръщаването на футболен отбор на името на Апостола, но това е съвсем отделна тема........нали разбираш, че само много извратено същество може да си направи асоциациите които ти си направил.......
18615
7
16.05 2016 в 13:26
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
35598
6
16.05 2016 в 13:11
Евровизия в политическо надцакване, мачове самолети да свалят, чудя се докъде могат да стигнат в словобудствата ...
"дума дупка не прави" ми се ще да вярвам
83938
5
16.05 2016 в 12:53
Само дето ефшеснайските не смеят да доближат границата въобще, щото парктроника пищи на уволнение с тея С 400 деба...
18319
4
16.05 2016 в 12:44
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо