Съществува малък прозорец от възможности за споразумения с новата администрация на САЩ, заяви пред агенция Интерфакс руският заместник-министър на външните работи Сергей Рябков.
Днес не можем да кажем нищо за степента на преговорна способност на бъдещата администрация, но все пак: в сравнение с безнадеждността във всички аспекти на предишния стопанин на Белия дом, днес съществува, макар и малък прозорец от възможности, каза Рябков.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви вчера, че вероятно ще наложи санкции на Русия, ако нейният лидер Владимир Путин откаже да преговаря за прекратяване на войната в Украйна, предаде Ройтерс.
Сергей Рябков коментира днес, че предстоящият период в руско-американските и международните отношения „ще включва не само значителен брой предизвикателства, но и засилен темп на промяна, висока степен на непредсказуемост и слаба прогнозируемост“.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Излезе благотворителният календар на варненските пожарникари (галерия)
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
Съдът на ЕС не е издавал решение срещу влизането ни в еврозоната