Руският президент Владимир Путин подписа указ за премахване на Федералната агенция по туризъм (Ростуризъм).
Според издадения от него указ днес функциите ѝ ще бъдат прехвърлени към Министерството на икономическото развитие.
Значението на тази трансформация Кремъл все още не е обяснил. Ръководителят на "Ростуризъм" Зарина Догузова не коментира премахването на органа.
В постановлението се казва, че това се прави "с цел подобряване на държавното управление в туризма", "повишаване на ефективността в развитието на туристическата индустрия" и "оптимизиране на структурата" на федералните изпълнителни органи.
"Ростуризъм" бе създадена през 2004 г. Органът изпълняваше "функции по предоставяне на държавни услуги, управление на държавната собственост, както и правоприлагащи функции в областта на туризма и туристическите дейности", пише в официалната му страница.
В канала Телеграм веднага се появиха коментари от рода на "сега туризмът в Русия не съществува не само в живота, но и на хартия".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7450
2
20.10 2022 в 11:24
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера