
Близо 6000 незаконни оръжия са предадени за първите три дни от кампанията за предаване на нерегистрирани оръжия и боеприпаси в Сърбия, съобщиха от Министерството на вътрешните работи, предаде сръбската телевизия РТС.
В официалния си профил в Инстаграм сръбското вътрешно министерство съобщава, че освен оръжията, от 8 май са предадени и 290 572 патрони от различен калибър, както и 468 минно-взривни устройства.
View this post on Instagram
Министерството на вътрешните работи на Сърбия призовава гражданите до 8 юни да предадат нерегистрираните оръжия и взривни устройства в най-близкото полицейско управление или да извикат полицейски служители, които да дойдат на посочения адрес и да ги поемат, се казва в съобщение на министерството.
Министерството публикува и видео обръщение като част от кампанията за доброволно предаване на оръжие. Полицията изчислява, че около половин милион души в Сърбия притежават законно оръжие, отбелязва РТС.
президентът на Сърбия Александър Вучич обяви кампания по връщане на нелегално оръжие без правни последствия за собствениците, след като за няколко дни бяха убити повече от 15 души в две масови стрелби.
На 3 май 13-годишен ученик нахлу в училището си в Белград с пистолет и застреля 9 души - един охранител и осем деца, и рани учители и ученици. Ден по-късно - на 4 май, 21-годишен младеж уби 8 души и рани 13 души.
Още по темата

Заловиха 21-годишния стрелец, убил 8 души в Сърбия, край селото на майка му

Сърбия спира да издава разрешителни за оръжие, прави проверка у всеки собственик

Втора масова стрелба в Сърбия: 8 са мъртви, 13 - ранени

Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Очакваме пристигането на самолетите за борба с пожарите от Швеция
Полските служби: Руското разузнаване е наело колумбиец, който да извършва палежи
Кметът на Овча купел срещу незаконен краварник: Спряха тока и водата на кравите от бул. ''Линкълн''
''Мамо, прибирам се!'' Първите думи на Десислава Иванчева на свобода