Масов гроб, в който са телата на 42 души беше открит в Палмира, съобщи AFP, позовавайки се на свои източници.
Откритите тела са на военни и цивилни, екзекутирани от джихадистите от "Ислямска държава".
В общия гроб са открити останките на 24 цивилни, сред които три деца, и 18 военни. Жертвите са войници, подкрепящи режима в Дамаск, и членове на семействата им.
Сирийската армия си възвърна Палмира, който бе под контрола на "Ислямска държава" близо година.
Предполага се, че по време на окупацията си джихадистите са избили най-малко 280 души.
Преди дни стана ясно още, че преди да бъде изтласкана от Палмира, "Ислямска държава" е организирала своеобразен пазар за секс-робини в града.
Световните агенции разпространиха и снимки, показващи разрушенията в града след 10-месечната окупация.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
03.04 2016 в 00:10
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други