Окупираните от руската армия населени места в Херсонска и Запорожка област на Украйна са останали без електричество, съобщиха местните власти, цитирани от Интерфакс.
Представителят на окупационната администрация на Запорожка област Владимир Рогов обяви, че целият Мелитопол е останал без електричество, но не съобщи причините за инцидента.
В Херсонска област са регистрирали спиране на електричеството в самия Херсон и още няколко населени места. По тази причина частично е прекъснато водоподаването, не работят и мобилните комуникации.
Липса на ток и вода са заявили и в Енергодар. Според кмета на града Дмитрий Орлов все още се оценява доколко е критична ситуацията. Засега няма данни за прекъсване на работата на Запорожката АЕЦ.
Телеграм каналът Mash пише, че в Енергодар е била „обстреляна и разрушена подстанцията, идваща от АЕЦ“. „Имаше повече от спирания на тока. Градът е без електричество, гори гората в близост до електроцентралата. Руските медии говорят за атака на ВСУ, при която е възможно да са били използвани запалителни снаряди. Няма ток и в Новая Каховка, съобщи ръководителят на тамошната окупационна администрация Владимир Леонтиев.
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2945
2
25.08 2022 в 19:10
4052
1
25.08 2022 в 18:23
...да ни пояснят, как това не е пореден успешен удар на братята от Украйна, а руските нерези са прегърнали еко-моделът на живеене.
Да са в хармония с природата, на тъмно, без вода, на студено...
...да са раснаци.
Демек>рашисти.
Посланията от плакатите на протеста (галерия)
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Второ и последно отворено писмо до Бойко Борисов
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Студентите от НАТФИЗ вече протестират
Пишем историята. Днешният протест е по-голям дори и от предишния (видео, хронология, снимки)