Милиардерът Майкъл Блумбърг се отказва от надпреварата за президентската номинация на Демократическата партия.
Преди три месеца влязох в състезанието за президент, за да победя Доналд Тръмп. Днес напускам надпреварата по същата причина: да победя Доналд Тръмп - защото ми е ясно, че оставането ми в кампанията би затруднило постигането на тази цел, заяви Блумбърг.
Милиардерът изразходва за кампанията си повече от 500 милиона долара.
От днес Блумбърг дава подкрепата си за Джо Байдън за президентската номинация на Демократическата партия.
На проведените първични избори през т.нар. "супер вторник" Байдън спечели значително предимство в няколко американска щата спрямо досегашния лидер в надпреварата - сенатора от Върмонт Бърни Сандърс.
Самият Блумбърг се представи слабо на предварителните избори.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21509
1
04.03 2020 в 20:51
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци