Поне девет души са загинали при пожарите в САЩ, съобщи Ройтерс.
Четирима са станали жертви на пламъците в Калифорния, други четири жертви са регистрирани в Орегон, а момче на една година е изгубило живота си в щата Вашингтон, показват данните на полицията, уточнява БТА. На около половин милион жители на Орегон е разпоредено да се евакуират, съобщи говорител на щатската служба за управление на извънредни ситуации.
Около 100 големи пожара горят в западните щати през тази седмица. Най-тежко е положението в Орегон, където около 3000 пожарникари се борят с трийсетина горски пожара. Полицията е започнала разследване за палеж при поне един от тях, близо до щатската граница с Калифорния.
В Калифорния е разпоредена евакуацията на около 64 хиляди души.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен