

Германски военноморски части ще бъдат разположени в Средиземно море като подготовка за възможно изпращане в Ормузкия проток, заяви днес министърът на отбраната Борис Писториус, цитиран от ДПА и БТА.
Ще бъдат разположени миночистач и команден и снабдителен кораб, уточни Писториус пред в. “Райнише пост”, но не посочи кога точно се очаква те да отплават.
Предварителните условия за разполагане на германски плавателни съдове в Ормузкия проток ще включват трайно прекратяване на огъня, правна рамка съгласно международното право и решение от Бундестага - долната камара на германския парламент, каза Писториус.
Министърът подчерта военноморските способности на Германия за разчистване на мини, посочвайки, че страната традиционно има водеща роля в НАТО в тази област.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
25.04 2026 в 12:44
Сметната палата ще проверява Пеевски по сигнала на Демерджиев
Терзиев се похвали с нови тротоари, колкото половин Борисова градина
Гюров пита Радев: Защо МВР мълча за атаката срещу деца от еврейски произход в Банско
Инвеститорите обжалват събарянето на 12 сгради на Баба Алино
Операция ''Матрьошка'': Германските служби разследват руски опити за влияние върху местния вот през септември