ЕС представи своя план за намаляване на емисиите парникови газове до 2030 г. и целите, заложени за всяка страна, предаде АФП, цитирана от БГНЕС.
Най-много усилия трябва да положат развитите и богати държави, сред които Великобритания, Швеция, Люксембург, Финландия, Дания, Германия, Великобритания, Франция и Австрия - с до 40% спрямо нивата от 1990 г.
До 10% трябва да намалят емисиите си в Румъния, Латвия, Хърватска, Полша, Унгария и Литва.
Процентът, заложен за България, е нула процента.
Сега страните трябва да одобрят плановете на Европейската комисия, въпреки че не е ясно как ще реагира Великобритания след референдума за напускане на ЕС. ЕС постави своите цели до 2030 г. да изпълни поетите ангажименти, свързани със споразумение за климата на ООН, постигнато в Париж през декември миналата година.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
83938
5
20.07 2016 в 21:09
При условие че Мариците са замърсител нумеро уно на континента?
Начи сметайте пичое кво става при TTIP щом пиндостанските централи отсега са недосегаеми...
31665
4
20.07 2016 в 20:48
18311
3
20.07 2016 в 19:22
27668
2
20.07 2016 в 18:30
Лошо е че нищо неможем изтъргува, което така или иначе неможем изтъргува, заяото неможем да освободим.
Добро, че поне ще отървем санкциите тоест у ЕС назрява реализЪма.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци