Освободен е българският капитан на контейнеровоза „Томи Ричер", отвлечен от пирати в Гвинейския залив край бреговете на Бенин, съобщиха от Министерството на външните работи.
Предстои капитанът скоро да се върне в България, след като първоначално пристигна от Африка на територията на друга европейска държава. За да напусне Африка, посолството ни в Нигерия му издаде временен паспорт. МВнР през цялото време бе в тясна координация и връзка със собствениците на кораба.
Капитанът и седем от моряците в екипажа бяха взети за заложници на 19 април край бреговете на град Котону. Корабът плава под португалски флаг, а транспортната компания, която го обслужва, е базирана в Германия.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27061
1
25.05 2020 в 23:47
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци