Шестият в Западната "Б" група твори история срещу ЦСКА

Васил Георгиев 15 март 2012 в 18:10 1337 0

Купа на България
Шестият в Западната "Б" група Септември (Симитли) отстрани ЦСКА на 1/4-финалите в турнира за Купата на България по футбол. На стадиона в Симитли момчетата на треньора Стефан Гошев записаха най-славната страница в клубната история на Септември, след като изхвърлиха актуалния носител на Купата на България ЦСКА, побеждавайки с 2:1. Тимът от Симитли, който е сателит на Левски, демонстрира почти перфектна игра на контраатака. В 11-ата минута един от най-активните за Септември Антон Гущеров изскочи очи в очи с вратаря на ЦСКА Райс Мболи, но съдиите пуснаха лека аванта на гостите, отсъждайки засада, каквато нямаше. С това домакините загатнаха, че предстоят сериозни проблеми за ЦСКА. Това обаче никак не стресна избраниците на Стойчо Младенов, които продължиха с неориентираната си игра в отбрана. Въпреки по-активната игра на ЦСКА в средата на терена, домакините стигнаха до гол в 31-ата минута. Тогава при поредната контраатака Гущеров с топовен удар от 10-ина метра препарира Мболи. До почивката гостите така и не успяха да създадат нищо по-сериозно пред вратата на Септември. Отборът на Симитли нанесе втори удар четири минути след подновяването на играта във второто полувреме. Атанас Николов изскочи сам срещу Мболи и направи 2:0. До края "армейците" се хвърлиха във финален щурм, но влезлият по спешност Жуниор Мораеш и Нджонго Присо се скъсаха да пропускат добри положения. Отлични прояви на вратата на Септември имаше и Ганев. В 88-ата минута Присо все пак успя да върне едно попадение, след като секунди преди това пропусна на празна врата, но за повече нямаше време. "Аз съм най-щастливият човек на земята в момента - каза треньорът на Септември Стефан Гошев минути след края на мача. - Трудно ми е да говоря. Преминахме през много перипетии, но в крайна сметка изиграхме мач за историята. Момчетата ми заслужават само поздравления за това, че се хвърлиха от самото начало и изпълниха това, което се искаше от тях. Не мога да кажа, че в този мач сме били по-добри. ЦСКА владееше инициативата през цялата среща и бе по-добрият отбор. Ние си бяхме планирали да играем на контраатаки. Използвахме шансовете си образцово. Щастлив съм, че ще имаме възможността да зарадваме феновете ни с още един голям мач в турнира тук на нашия стадион. Ще им подарим още един празник. Както се казва - нашата приказка продължава! С ръка на сърцето мога да кажа, че никой не ни е обещавал никакви премии. Играхме за честта си". "Явно това е моментното ни състояние - заяви след двубоя наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов. - Направихме фатални грешки. Видя се, че имаме още доста работа. Сега най-важното е много внитамелно да обмисляме всяко едно решение, за да не направим прибързано някоя глупост. Лошото е, че ще ни трябва време за да изчистим нещата, а нямаме такова. За това състояние на нещата играчите нямат вина. Остава ни да работим в шампионата и да оправяме нещата в движение. Изобщо не може да става дума за подценяване на съперника. Победата на Септември е напълно заслужена. Очевадно е, че ни предстои още много работа. Трябва да следваме стратегията си и да не се поддаваме на емоции". "Не може ЦСКА да пада така - заяви крайно афектиран от загубата националът Иван Бандаловски. - Тези не ги знаех преди да дойдем тук за мача. Сега съм силно афектиран и мога да кажа неща, за които после ще съжалявам. Теренът също оказа влияние. Не знам как от БФС могат да разрешат мач да се играе на такава нива. И по времето на Гунди стадионите са били по-добри от тоя. Само ние сме си виновни за загубата. Треньорите нямат вина. Само ние. Какво друго да кажа? Ние сме ЦСКА и не може да падаме от такива съперници. От два удара към вратата ни, ни вкараха два гола. Ние се скъсахме да пропускаме. След като не може да вкараме на празна врата, няма как да имаме каквито и да е претенции". Така Септември (Симитли) се присъедини към лидера в "А" група Лудогорец (Разград), шампионът Литекс и Локомотив (Пловдив) на 1/2-финалите на турнира за Купата на България. Жребият за тази фаза от надпреварата е утре. Сигурно е, че домакин на единия от двата полуфинала ще бъде Септември (Симитли). Мачовете трябва да се изиграят на 11 и 12  април.