Провал за Левски на 1/4-финалите за Купата

Васил Георгиев 15 март 2012 в 15:27 1574 0

Михаил Венков (вляво)  Снимка: БГНЕС
Михаил Венков (вляво) Снимка: БГНЕС
Тимът на Локомотив (Пловдив) изхвърли Левски на 1/4-финалите в турнира за Купата на България по футбол. "Смърфовете" измъкнаха мача с 2:1 след продължения, като направиха пълен обрат. Левски първи стигна до гол на стадиона в пловдивския квартал "Лаута" като в 26-ата минута Тони Калво реализира. До края на първата част играчите на Емил Велев доминираха като треснаха три греди. През втората част отборът на Локомотив продължи доминацията си, но така и не стигаше до гол. Ключовият момент в мача бе в 81-ата минута, когато Де Карвальо контузи вратаря на Левски Пламен Илиев, който бе принудително заменен от Божидар Митрев. В последните секунди на редовното време на мача домакините успяха в крайна сметка да изравнят. След центриране от ъглов удар Венков бе оставен непокрит в наказателното поле на Левски и стреля с глава. Митрев не успя да реагира както трябва, избивайки топката във вратата си. Секунди преди последният съдийски сигнал за редовното време влезлият малко преди това като резерва Христо Йовов и Базил де Карвальо се спречкаха и реферът Ивайло Стоянов ги изгони. Във втората минута на продължението Локомотив стигна и до пълен обрат, след като капитанът Здравко Лазаров се възползва по възможгно най-добрият начин от поредна елементарна грешка в отбраната на Левски. В самия край на продълженията Милиев имаше шанс да вкара за Левски, но вратарят Караджов спаси. Малко след това "сините" останаха и с 9 души на терена, след като за втори жълт картон бе изгонен Кристовао Рамос. Така Локомотив (Пловдив) се присъедини към тимовете на лидера в "А" футболната ни група Лудогорец и шампиона Литекс на полуфиналите на турнира. Последният полуфиналист излъчват по-късно днес ЦСКА и втородивизионния Септември (Симитли). Жребият за полуфиналите на турнира е утре.