Жълт код за обилни валежи е обявен за 17 области в страната за днес, предупреждават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Кодът е в сила за областите Монтана, Враца, Ловеч, Габрово, Велико Търново, София-град, Софийска област, Перник, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Смолян, Кърджали, Хасково, Стара Загора и Сливен.
Очакваните количества валежи са между 15 и 25 л/кв.м. В планинските райони на Благоевградска, Пазарджишка, Пловдивска, Смолянска и Кърджалийска област количествата ще достигнат до 35 л/кв.м.
От НИМХ съветват хората в тези области да не предприемат неоправдан риск, особено при извършване на дейности, които зависят от времето.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес