Министърът на туризма Зарица Динкова е подала заявление за напускане на "Зелено движение", потвърдиха от партията пред OFFNews.
На въпрос дали тя ще се кандидатира за евродепутат на предстоящите избори за Европейски парламент през пролетта от "Зелено движение" отговориха, че Динкова има такива амбиции, но все още не е ясно дали действително ще се кандидатира.
Наскоро от "Зелено движение" публично оттеглиха доверието си от министъра на околната среда и водите Юлиян Попов. Като причина бе изтъкнато, че министърът "не е достатъчно амбициозен в реформите на сектор "Околна среда" и не постига реални резултати".
По-рано днес от TravelNews написаха, че Динкова е напуснала ръководните органи "Зелено движение" още на 5 юни 2023 г. и е прекратила членството си в партията на 22 ноември 2023 г. OFFNews потвърди, че на 15 декември в деловодството на партията е постъпило заявление от Динкова за напускане на партията с дата 22 ноември.
Според изданието се очаква Зарица Динкова да бъде в листата за евродепутати на "Продължаваме промяната" (ПП). Твърди се, че мястото в листата с кандидати за ЕП ѝ е било обещано от съпредседателя на ПП Кирил Петков.
Източниците на OFFNews потвърдиха, че Динкова "има амбиции" за поста, но че все още не е сигурно дали все пак ще се окаже в списъците с кандидати за евродепутати на ПП-ДБ.
Най-вероятно двете формации - ПП и "Демократична България", ще влязат в различни европейски семейства. След последния национален съвет на "Да, България" председателят на партията Христо Иванов обяви, че "Демократична България" поглежда към "Европейска народна партия" и поема курс към консолидация на дясното.
Според източниците на OFFNews сред другите имена в ПП, които се спрягат за кандидат-евродепутати, е бившият министър на иновациите Даниел Лорер.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7700
3
21.12 2023 в 15:50
2485
2
20.12 2023 в 16:12
17882
1
20.12 2023 в 15:26
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Вигенин: България трябва да се бори за справедлив и социален европейски бюджет