Електроенергийният системен оператор (ЕСО) ЕАД стартира строителството на вътрешен електропровод 400 kV между Марица изток и Бургас.
ЕСО ще постави официално начало на строителството на 15.05.2019., сряда, от 14.30 часа на път II-53 - 800 метра преди село Тамарино, Община Стралджа, Област Ямбол.
На събитието ще присъстват представители на министерството на енергетиката, членове на Комисията за енергийно и водно регулиране, народни представители от региона, областният управител на Област Ямбол Димитър Иванов, изпълнителният директор на Електроенергийният системен оператор Ангелин Цачев, представители на Изпълнителната агенция за иновации и мрежи към Европейската комисия и други.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец