В България има около 1500 регистрирани казана и около 5000-6000 незаконни, срещу които не се предприемат никакви мерки, защото не са твърде интересни като места за проверки на Агенция "Митници" и НАП.
Това каза вицепремиерът Валери Симеонов тази сутрин в ефира на БНТ.
"Това са едни казани, за които всеки селски и градски кмет знае, но не предприема нищо. Мащабен сив сектор, който създава неравноправие и подбива работата на тези, които си плащат данъци и акцизи и създава сериозни обороти в с големите производители монополисти", каза още той.
Според вицепремиера незаконните казани, както и големите производители, всъщност не произвеждат ракия:
"Незаконните купуват мек и топъл спирт от големите производители и с него правят същото,което и големите - имитация на ракия. По тази начин големите производители, които по традиция не произвеждат ракия, продават спирт на малките, които са сиви, нямат касов апарат, не плащат никакъв акциз и успяват да предложат на пазара една евтина напитка, която не е ракия".
Симеонов обяви готовност да извърши проверки на казаните за ракия и даде пример с тези за шума по Черноморието:
"Ако трябва, ще се занимаваме с казани. Не се срамувам от проверките през лятото, защото те вкараха между 300-400 млн. лв повече за 2017 от 2016 г. в бюджета. Ако някой друг вицепремиер като Кунева е вкарал такива суми, нека да се срамува, аз не се срамувам".
Вицепремиерът обясни, че ще упражнява личен контрол, тъй като има натрупани определени административни дефекти и някой трябва да се ангажира.
Следете новините ни в :"Има взаимоотношения, натрупани с десетилетия. Свързаности с някои групировки", допълни той.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19780
3
30.11 2017 в 12:01
12947
2
30.11 2017 в 12:00
Всички групировки баце са под голямо депутатско чадърче!
Борисов: Аз като станах за първи път премиер, нямаше мантинели (видео)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Борисов: Аз като станах за първи път премиер, нямаше мантинели (видео)
Преди мача Испания-Франция: Скандал заради расистки коментар на бившия испански премиер
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)