

Правото на здраве, а не приходите, трябва да бъде водещият принцип, на който се базира системата на българското здравеопазване.
Това заяви президентът Румен Радев в поздравление до медицинските работници и специалисти по случай Световния ден на здравето – 7 април, съобщиха от пресцентъра на държавния глава.
В приветствието си Радев подчертава, че същинският дебат за бъдещето на здравната система в България трябва да бъде посветен на нуждите на пациентите и медиците.
„Световният ден на здравето е ден за признателност и уважение към вас, хора на здравето, за усилията ви да съхраните най-ценното – живота. Избирам да ви назова хора на здравето, защото сте посветили себе си на най-човеколюбивата професия“, каза Румен Радев.
Президентът заяви, че всеки български гражданин има право на здраве, което се изразява в достъп до качествена медицинска помощ, информация, обучение и грижа.
Следете новините ни в :
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
2
08.04 2024 в 08:11
комунде ще ми прави соц реформа
подтиква хората към мързел
2990
1
07.04 2024 в 17:43
Потвърдиха забавянето на вторите осем F-16, правителството иска неустойка
Пациентите не са длъжни да осигуряват кръводарители, за да получат лечение
Песков: Посещението на Радклиф е свързано с контакти между тайните служби
Пациентите не са длъжни да осигуряват кръводарители, за да получат лечение
Дронопад по Черноморието - 2 във Варна, един в Поморие (допълнена)
Докато Украйна поразява руските рафинерии, Русия атакува украинските бензиностанции