Официална София "мишкува" по редица основни теми на международните отношения, но не и Делян Пеевски! Корпулентният лидер на ДПС-Ново начало застана твърдо в подкрепа на Доналд Тръмп и се обяви категорично за това България да се включи в Съвета за мир на американския президент.
Това стана ясно от публикация на партията в социалните мрежи.
"По повод публикуваната информация, че президентът в оставка Румен Радев е получил от президента на САЩ Доналд Тръмп покана България да се присъедини към страните-основателки на инициирания от американския президент Съвет за мир призовавам президента Радев незабавно да я внесе в Народното събрание, където тя да бъде гласувана и след това да бъде предадена на Министерски съвет , за да осъществи последващите стъпки, за присъединяването на страната към Съвета за мир", заявява Пеевски.
И допълва:
"За България е много важно да бъде част от тази инициатива, с която президентът Доналд Тръмп има за цел да насърчи международното сътрудничество за постигане на мирно решение на военните конфликти в Газа и други региони. Като политически лидер аз настоявам страната ни да не пропусне шанса да бъде част от изграждането на новия, по-справедлив и по-стабилен световен ред."
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4005
16
22.01 2026 в 12:13
6789
15
22.01 2026 в 01:14
Той иска новото, персонално и посмъртно на тръмпутлер ООН, за да си развява байрака срещу паричките, които спести от закуски с цел отслабване.
525
14
21.01 2026 в 23:48
3605
13
21.01 2026 в 21:26
889
12
21.01 2026 в 21:15
и всички знаем защо !
-2600
11
21.01 2026 в 19:56
Само пембените пребоядисани комунисти дрънкат "Румбурак това, Румбурак онова"..."който не щял еврото е копейка"... и.т.н.
Да ходят същите тези (като Джипси Джелезаря) да четат д-р Филипов за това кой е направил най-много за ватнишките енергийни проекти в Тикваландия.
Ако могат да четат де.
2985
10
21.01 2026 в 18:46
1983
9
21.01 2026 в 18:40
4718
8
21.01 2026 в 18:40
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
3090
7
21.01 2026 в 18:26
Reuters
Тръмп заявява, че „няма да използва сила“, за да превземе Гренландия
Президентът на САЩ Доналд Тръмп изключи употребата на сила в опита си да контролира Гренландия в сряда (21 януари), но заяви в реч в Давос, че никоя друга държава не може да осигури датската територия.
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му