Новият британски посланик в България Ема Кейт Хопкинс връчи акредитивните си писма на президента Росен Плевнелиев.
Хопкинс беше посочена от британската кралица Елизабет II за посланик в България през септември миналата година, като тя официално заема поста от май.
Хопкинс наследява досегашния британски посланик у нас Джонатан Алън, който ще бъде преместен на друга дипломатическа служба.

Ема Кейт Хопкинс е родена в Болтън. Тя е завършила право в университета Кеймбридж и работи като адвокат до 2001 г.
Преди да стане посланик на Великобритания в България Хопкинс е водела инициатива на британското правителство за превенция на сексуалното насилие в засегнати от конфликти страни, а през 2014 година е удостоена с Орден на Британската империя заради приноса й в тази област.

Освен това Хопкинс е работила в областта на имиграцията и бежанците, човешките права, европейско законодателство, вътрешни работи, международно наказателно право, организирана престъпност и насилие срещу жените.
Тя е омъжена и със съпруга й имат две дъщери.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19.05 2015 в 18:04
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.05 2015 в 17:28
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
България изпревари Италия, Испания и Хърватия по чистота на водата в морето
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Охрана не пусна китаристa на Guns N'Roses Slash във VIP зоната на холивудска премиера
Президентът Йотова в Карлово: Левски превърна свободата в национален идеал
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Радев плаши с руски ядрен удар срещу Украйна