Новият британски посланик Ема Хопкинс пристигна в София. Тя ще поеме поста от Джонатан Алън през май. Хопкинс е първата жена посланик в София в над 100-годишната история на дипломатическите отношения между България и Великобритания.
Дипломатът се присъединява към британското външно министерство през 2012 г. и сега ръководи Инициативата за превенция на сексуално насилие. През 2014 г. тя получава званието "Длъжностно лице на Ордена на Британската империя" за работата ѝ по превенция на сексуалното насилие в конфликтни зони по света.
Юрист по образование, кариерата на Хопкинс в британското правителство включва работа по въпросите на миграцията, човешките права, Европейския съюз, организираната престъпност, както и превенцията на насилие срещу жени.
По време на работата ѝ в британското министерство на вътрешните работи, Хопкинс разработва стратегия по проблемите с трафика на хора и я развива чрез национална и международна кампания. През 2008 г. Хопкинс получава наградата "Държавен служител на годината" за изключителен принос към публичния сектор.
"Радваме се да приветстваме новия британски посланик в България Ема Хопкинс в София", написаха в Twitter от британското посолство.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29.04 2015 в 14:22
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
29.04 2015 в 14:20
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
29.04 2015 в 12:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
29.04 2015 в 12:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
29.04 2015 в 10:45
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
29.04 2015 в 10:11
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие