Водачът на листата на ГЕРБ Мария Габриел ще остане на поста си на еврокомисар и няма да отиде в Европейския парламент.
Това съобщи самата тя пред bTV.
Габриел уточни, че решението ѝ е съгласувано с премиера Бойко Борисов, който одобрил идеята.
Тя обясни, че ще остане еврокомисар до избора на новите еврокомисари, което ще е след около 5-6 месеца, и допълни, че поема риска да не бъде избрана отново на поста.
Решението на Мария Габриел означава, че в Европарламента ще може да отиде седмият в листата - Лиляна Павлова.
В коментар за досегашната си работа Габриел посочи, че не би променила нищо.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7811
4
04.06 2019 в 12:18
Лидерът на листата на ГЕРБ ще свърши като евродепутат същото каквото би свършило и едно магаре - НИЩО
27061
3
03.06 2019 в 19:32
11774
1
03.06 2019 в 18:23
Все ша са намери..
То и шуро-баджанищата в ЕК, ЕП и т.н. вредни Е-та си е позната.. Че и на почит..
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци