Кабинетът прие решение, с което се открива процедура за предоставяне на концесия за услуга на „Гражданско летище за обществено ползване Горна Оряховица".Основната цел е да бъде привлечен финансово стабилен частен инвеститор, който да допринесе за развитието на дейността на летището, осигуряване на летищен трафик и подобряване търговските дейности на аеропорта.
Откриването на тази процедура е част от стратегията за развитие на транспортната система в страната до 2020 г. Едни от основните цели, заложени в документа, са изграждане и ефективно поддържане, интегриране, модернизация и развитие на националната транспортна инфраструктура и интегриране на българската транспортна инфраструктура в европейската, както и ограничаване на негативното въздействие на транспорта върху околната среда и здравето на хората.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29.07 2015 в 15:52
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци