Десетки граждани се включиха в протестен поход срещу насилието над животни, предаде БТА.
Шествието започна от сградата на съда до сградата на общината. По този начин Бургас се присъедини към общонационалния протест срещу жестокостта към животните. Събитието бе организирано в социалните мрежи заради случая с изтезавания и убийства на животни в Перник.
Протестиращи в Бургас казаха, че искат ефективни присъди за двамата задържани, засилен контрол върху онлайн платформите, разпространяващи подобни материали, както и създаване на зоополиция. Недоволните скандираха "Искаме съд".
Шествието в Бургас се проведе под мотото "Животът е за всички".
Тази сутрин в София също се проведе многолюден протест срещу насилието на животни.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни